12 04 2010

Cc Bcc nedir?

Cc Bcc nedir? |  görsel 1

Merhaba,

 

Mail yollarken Cc ve Bcc kısımlarını hatırlarsınız. Genelde o kısımların ne işe yaradıkları bilinmez. Bilinse bile ikisinin farkı tam bilinmez. Aşağıda ne işe yaradıkları anlatılmaktadır.

Cc ve Bcc nedir?

Cc (Carbon copy): Mesajınızı 'Kime' kutucuğuna yazdığınız alıcının/alıcıların dışında başka alıcılara gönderip onları bilgilendirmek istiyorsanız, bu alıcıların adreslerini 'Cc' kutucuğuna yazınız.

Bcc (Blind carbon copy) 'Kime' veya 'Cc' kutucuklarına email adreslerini yazdığınız alıcılar haricinde mesajınızı almasını istediğiniz alıcılar varsa Bcc kutucuğuna adreslerini yazınız. Bcc fonksiyonunun Cc fonksiyonundan farkı bu kutucuğa yazdığınız email adreslerinin diğer alıcılar tarafından görülmemesidir.

Özetle:

Cc ve Bcc kutularının her ikiside mesajınızı birden fazla kişiye yollayacağınız zaman kullanılıyor. Birbirinden farkı ise, Cc de mesajı yolladığınız kişiler diğer mail adreslerini de görürler, Bcc de ise mesajı yolladığınız kişiler diğer mail adreslerini görmezler, mesajın sadece kendilerine geldiğini düşünürler.

Not: Birden fazla kişiye aynı maili yollamak için mail adreslerinin arasına virgule(,) koymalısınız.

Ör: muhammedsudeys@gmail.com, ali@hotmail.com, veli@yahoo.com, rx123@hotmail.com

 

34408
0
0
Yorum Yaz